Minecraft Pokemon - co to jest?

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl

Czym jest Minecraft Pokemon? Jest to ogólne określenie zmodyfikowania gry Minecraft w taki sposób, aby były w niej Pokemony. Zabawa polega zazwyczaj na łapaniu i trenowaniu ich, a samej rozgrywce towarzyszą dodatkowe urozmaicenia takie jak zdobywanie Poke Balli (lub innych przedmiotów związanych z grami Pokemon) czy pojedynkowanie się. Pojedynki odzwierciedlają znane z oryginalnych gier Pokemon walki turowe, polegające na walce z jednym przeciwnikiem i używaniu naprzemian jednego z czterech nauczonych wcześniej ruchów.

Jak zagrać w Minecraft Pokemon?

Zagrać w taką wersję gry można na wiele sposobów. Zwykle pojęcie “Minecraft Pokemon” jest utożsamiane z modem Pixelmon, ale nie zawsze Pokemony w Minecraft wiążą się z akurat tą modyfikacją. Oprócz Pixelmon, istnieją inne modyfikacje oferujące taką samą funkcjonalność.

Najczęściej wspomniane modyfikacje dodają możliwość stworzenia (crafting) Poke Balli, a Pokemony pojawiają się na mapie losowo, w zależności od przypisanych do nich biomów. Takie rozwiązania są idealne dla rozgrywki typu single player, gdyż idealnie komponują się z nieskończonym światem oferowanym przez grę Minecraft.

Co poza trybem jednoosobowym?

Modyfikacje, które wprowadzają do gry Minecraft tryb Pokemon, również są powszechne dla trybu wieloosobowego. To nic dziwnego, albowiem zabawa z większą ilością osób daje większą frajdę z gry. Niestety, wspomniane wyżej atuty modyfikacji dodających Pokemony stają się wadami w trybie wieloosobowym.

W trybie wieloosobowym rozgrywka staje się przewidywalna i monotonna. Walka turowa czyni grę zwyczajnię wolną. Pokemony pojawiające się - często na wcześniej przygotowanej mapie - mieszają się ze sobą, powtarzają i tematycznie nie pasują do siebie, a Poke Balle czy inne przedmioty są trudniejsze do zdobycia, ze względu na ograniczoną i wyeksplorowaną mapę.

Jak cieszyć się trybem wieloosobowym w Minecraft Pokemon

Odpowiedzią na wszystkie zadane wcześniej problemy jest serwer non-premium PokeSky. Jest to pierwszy w Polsce serwer Minecraft Pokemon, który nie polega na ograniczeniach żadnej modyfikacji do Minecraft. Dzięki temu nie wymagamy żadnego launchera, aby zagrać. Walka turowa odchodzi do lamusa na poczet dynamicznej walki w czasie rzeczywistym, gdzie musisz polegać na swojej zręczności, a każda umiejętność ma swój czas odnowienia. Każdy Pokemon na mapie został ręcznie przygotowany w taki sposób, aby klimatem i poziomem trudności wpasować się lokację. To wszystko, na czele z systemem ekonomii i rankingów, gwarantuje niezapomnianą przygodę w trybie wieloosobowym rodem z gier MMORPG. Gry Minecraft Pokemon jeszcze nigdy nie były tak satysfakcjonujące!

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4