Pytania i odpowiedzi

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl

Najczęściej zadawane pytania

Jak wejść na serwer?

Na serwer wejdziesz za pomocą Minecraft Java 1.20.4, wchodząc w tryb wieloosobowy i wpisując adres IP: pokesky.pl. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie głównej. Jeśli próba połączenia skutkuje nieznanym błędem, spróbuj użyć adresu IP mc.pokesky.pl.

Czy serwer wymaga modów?

Nie! PokeSky to pierwszy w Polsce serwer Minecraft Pokemonami bez modów z motywem walki w czasie rzeczywistym. Nie ma jednak przeciwskazań, aby używać Optifine.

Dlaczego zamiast Pokemonów widzę zbroje dla konia?

Do poprawnego działania, serwer wymaga włączenia paczek zasobów przed dołączeniem (Server Resource Packs: Enabled). Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie głównej.

Co zrobić po wejściu na serwer?

Zacznij od przejścia samouczka dostępnego pod komendą /tutorial. Na końcu samouczka znajdziesz skrzynię z księgą, która zawiera skompresowany poradnik do gry.

Jakie Pokemony-startery są dostępne na PokeSky?

Na serwerze PokeSky.pl możesz wybrać jednego z trzech dostępnych starterów: Bulbasaur, Charmander oraz Squirtle.

Jakie Pokemony mogę złapać na PokeSky?

Na serwerze PokeSky.pl możesz złapać wszystkie Pokemony pierwszej generacji oraz wiele więcej. Systematycznie dodajemy nowe Pokemony, w tym niespotykane nigdzie indziej rzadkie odmiany Pokemon oraz Pokemony-bossy!

Gdzie trafiają złapane przeze mnie Pokemony?

Złapane Pokemony trafiają do ekwipunku. Jeśli ekwipunek jest pełny, lub posiadasz przy sobie 6 Pokemonów, nowo złapany Pokemon trafi on do Komputera znajdującego w Centrum Pokemon.

Czy po śmierci stracę swoje przedmioty lub Pokemony?

Nie! Po śmierci nie stracisz ani swojego ekwipunktu, ani doświadczenia. Karą za śmierć są tymczasowe, negatywne efekty.

Czy mój Pokemon może używać umiejętności?

Tak! Aby użyć umiejętności, kliknij przycisk F (zmiana ręki). Aby zmienić umiejętność, użyj przycisku Shift (kucanie). Czas odnowienia i aktualnie wybraną umiejętność zobaczysz na pasku na górze ekranu gry.

Skąd mogę zdobyć Poke Balle, mikstury, czy inne podstawowe przedmioty?

Mikstury, Revive, Poke Balle oraz inne przedmioty możesz zakupić w miejskim Markecie. Jest to budynek koloru niebieskiego.

Czy mogę leczyć lub wskrzeszać mojego Pokemona?

Tak! Uleczyć i wskrzesić swoje Pokemony możesz w Centrum Pokemon znajdującym się w mieście, natomiast podczas walki możesz używać przedmiotów o nazwie Potion, by uleczyć swojego Pokemona. Aby wskrzesić Pokemona możesz użyć przedmiotu o nazwie Revive.

Jak mogę ewoluować mojego Pokemona?

Swojego Pokemona ewoluujesz w maszynie ewolucyjnej dostępnej u Profesora Kao. Zobaczysz tam też wymagane przedmioty oraz poziom Pokemona wymagany do ewolucji.

Skąd mogę zdobyć kamienie ewolucyjne?

Kamienie ewolucyjne możesz zdobyć jako drop po pokonaniu dzikich Pokemonów. Dany Pokemon może wydropić takie kamienie ewolucyjne, jakie są wymagane do jego ewolucji. Na przykład, do ewolucji Pichu w Pikachu wymagany jest słaby i normalny kamień, więc będą one dropić z Pikachu. Z kolei Raichu wymaga normalnego i silnego kamienia ewolucyjnego, więc tylko takie kamienie będą dropić z Raichu.

Co mogę zrobić z niepotrzebnymi Pokemonami?

Niepotrzebne Pokemony można poddać procesowi recyklingu i wymienić je na Rare Candy lub Pokedolary. Wymiany możesz dokonać u miejskiego rzeźnika.

Skąd mogę zdobyć szablony kowalskie / Netherytowe ulepszenie?

Wzory i szablony służące ulepszeniom bądź zdobieniom zbroi możesz zdobyć pokonując Pokemony Bossy. Pokemony Bossy są oznaczone symbolem czaszki. Pamiętaj, że na PokeSky szablony są jednorazowe!

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4