Walka na PokeSky.pl

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl

Nieodłącznym elementem rozgrywki na serwerze PokeSky.pl są walki Pokemon. W przeciwieństwie do popularnych trybów rozgrywki znanych z oryginalnych gier lub serwerów z modem Pixelmon, na PokeSky.pl walka odbywa się w czasie rzeczywistym - nie w systemie turowym. Dzięki temu możesz toczyć walkę z kilkoma wrogami naraz, używać efektownych umiejętności i cieszyć się niespotykaną dynamiką.

Przyzwanie i ukrycie Pokemona

Aby przywołać lub ukryć swojego Pokemona, weź w rękę jego Pokeball i użyj prawego przycisku myszy.

Jedną z głównych statystyk serwera PokeSky.pl jest poziom trenera. Gracz, zwiększając swój poziom, umożliwia sobie trenowanie coraz silniejszych Pokemonów. Aby przywołać Pokemona z jego Pokeballa, musisz dysponować poziomem maksymalnie o 5 niższym, niż poziom Pokemona. Wyjątkiem są Pokemony o poziomie równym lub mniejszym 10 - można je przywołać bez ograniczeń.

Trener może przywołać maksymalnie jednego Pokemona na raz. Aby przywołać kolejnego Pokemona, najpierw ukryj pierwszego.

Rozpoczęcie walki

Aby rozpocząć walkę z dzikim Pokemonem, przywołaj swojego pupila i lewym przyciskiem myszy wskaż cel. Twój Pokemon zacznie atakować wroga. Jeśli trafisz dzikiego Pokemona swoim Pokeballem, walka rozpocznie się automatycznie.

Efektywności typów

Na PokeSky.pl podobnie jak w oryginalnych grach występuje efektywność typów zgodnie z poniższą tabelą

Walka - Efektywność typów

Skuteczność Pokemona możesz zaobserwować dzięki wskaźnikowi obrażeń podczas atakowania wroga.

Walka - Wskaźnik superefektywnościWalka - Wskaźnik nieefektywnych ataków

Jeżeli wskaźnik wskazuje kolor czerwony, a kolor po jego prawej stronie znajduje się czerwona strzałka w górę, oznacza to, że twój atak jest super-efektywny. Analogicznie, jeżeli kolor wskaźnika jest fioletowy, a strzałka wskazuje w dół, Twój atak jest nieefektywny. W sytuacji, kiedy oba typy Pokemona są podatne na określony atak, występuje tak zwana super-super-efektywność. Wskaźnik obrażeń wskazuje symbol czaszki, a obrażenia mnożone są razy 4.

Główne czynniki

Poza efektywnością typów kluczowa jest również różnica poziomów. Poziom Pokemona znacząco wpływa na statystyki takie jak atak, obrona i punkty zdrowia Twojego Pokemona, dlatego unikaj walki z Pokemonami, które znacznie przewyższają poziom Twojego Pokemona.

Umiejętności

Walka - Informacja o nawigowaniu pomiędzy umiejętnościami

Każdy Pokemon poza swoimi indywidualnymi cechami i statystykami posiada również zestaw umiejętności, których może używać w walce. Aby użyć umiejętności, rozpocznij walkę i wybierz klawisz lewej ręki (domyślnie F), aby zmienić wybraną umiejętność, użyj klawisza kucania (domyślnie SHIFT). Informacja o aktualnie przypisanych klawiszach pojawia się zawsze nad menu wyboru przedmiotu, zaraz po przywołaniu Pokemona z Pokeballa.

Walka - Wygląd ikon umiejętności

Kolory tła dla umiejętności zależą od typów ataków. W przypadku umiejętności również występuje system efektywności.

Przedmioty wspierające

Dla mechaniki walki na PokeSky.pl szczególnie istotne jest wykorzystywanie przedmiotów wspierających. Koronnym przykładem jest możliwość wykorzystywania dużej ilości potionów leczących.

Walka - Przedmioty wspierające

W zależności od jakości mikstury może ona przywracać różne ilości punktów zdrowia lub zapewniać inne efekty. Innymi przykładem przedmiotu wspierającego jest Revive. Przedmiot ten pozwala ocucić nieprzytomnego Pokemona.

Dropy

Po pokonaniu dzikiego Pokemona masz szansę na pozyskanie różnych przedmiotów. Kliknij prawym przyciskiem na nieprzytomnego Pokemona, aby wyświetlić menu łupów. Pamiętaj, aby klikając prawy przycisk nie trzymać w ręce przedmiotów użytkowych takich jak Pokeball czy Rare Candy.

Walka - Dropy

Wśród przedmiotów pozyskanych z Pokemonów możesz trafić na unikatowe dla serwera PokeSky.pl, wartościowe łupy. Nawet jeśli uznasz, że przedmioty w danej chwili nie są Ci potrzebne, warto zabrać je ze sobą i sprzedać w markecie, aby powiększyć swój majątek.

Po pokonaniu Pokemona, z którego możesz otrzymywać punkty doświadczenia, otrzymasz także niewielką nagrodę pieniężną.

Zbroja i poziom trenera

Dobrą praktyką jest noszenie zbroi. Zbroja skutecznie zmniejsza obrażenia otrzymywane przez gracza niezależnie od jego poziomu. Poziom trenera ma również wpływ na obronę przeciwko Pokemonom. Gracze z wysokim poziomem otrzymują mniej obrażeń od wrogich stworów.

Porażka

Nie musisz się bać o utracenie zawartości swojego inwentarza. Jeśli zginiesz, Twoje przedmioty pozostaną na swoim miejscu. Jedyną karą za porażkę w walce jest czasowa ociężałość (wolniejsze poruszanie się).

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4