Usposobienie Pokemonów

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl

Podczas rozgrywki możesz natknąć się na Pokemony o kilku usposobieniach. W zależności od niego Pokemon wykazuje inne zachowania wobec gracza.

Pokemony łagodne

Większość Pokemonów ma usposobienie łagodne. Stworki te traktują gracza neutralnie, możesz czuć się w ich towarzystwie swobodnie. Nie zaatakują Cię, dopóki same nie zostaną sprowokowane do ataku.

Pokemony agresywne

Usposobienie Pokemonów - Pokemony agresywne

W świecie PokeSky.pl część Pokemonów przejawia jednak agresywny stosunek do gracza. W trudniejszych lokacjach możesz spotkać stworki, których nazwa zawiera symbol miecza. Oznacza to, że Pokemon ten jest wrogo nastawiony i zaatakuje Cię, jeśli zbliżysz się do niego. Dobrą praktyką jest, aby w niebezpiecznych lokacjach zawsze wędrować ze swoim Pokemonem przy boku - wtedy wrogie Pokemony najpierw zaatakują jego, co zwiększy twoje szanse na przeżycie! Ten system nie zadziała jednak, jeśli Twój Pokemon jest za daleko! Mimo wszystko dzikie Pokemony są ostrożne, jeżeli Twój poziom trenera dostatecznie przewyższa poziom agresywnego Pokemona, Pokemon ten nie odważy się Ciebie zaatakować.

Pokemony szalone

Usposobienie Pokemonów - Pokemony szalone

Niekiedy trafisz również na Pokemony ze znakiem wykrzyknika w nazwie. Wobec tych stworków musisz zachować szczególną ostrożność. Są one wyjątkowo niebezpieczne i agresywne niezależnie od różnicy poziomów.

Pokemony Bossy

Ostatnim typem usposobienia Pokemona, jaki możesz spotkać, są Pokemony Bossy. Są zazwyczaj jednymi z najsilniejszych Pokemonów, jakie można spotkać w danej lokacji. Może towarzyszyć im także obstawa szalonych Pokemonów, które go chronią. Zachowują się tak samo jak Pokemony szalone, ale dodatkowo mają możliwość przyzywania Pokemonów-pomocników. Pokonanie Bossa daje szansę na nigdzie indziej niedostępne dropy przedmiotów. Każde pokonanie Bossa liczy się też do rankingu. Warto także je spróbować złapać!

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4