NPC na serwerze PokeSky

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl
NPC - Policjantka na PokeSky

Świat PokeSky.pl tętni życiem nie tylko dzięki Pokemonom. Na serwerze spotkasz wielu przyjaznych, jak i wrogich bohaterów niezależnych. Rozpoznasz ich po charakterystycznym kolorze nazwy i tagu [NPC].

Handlarze

NPC - ekran handlowania

Dużą rolę w Twojej rozgrywce odegrają NPC handlujący przedmiotami. Niektórzy zaoferują Ci konieczne do rozgrywki artykuły takie jak Pokeballe lub potiony. Inni chętnie odkupią od Ciebie złupione przedmioty albo zaproponują elementy do budowy domu. System handlu na serwerze jest prosty, aby wyświetlić menu handlu, kliknij lewym przyciskiem myszy na wybranego handlarza. W lewej części menu znajdziesz informacje o przedmiocie, którym handluje dany NPC, w środkowej cenę i przycisk zakupu, z prawej natomiast możliwość sprzedaży. Pamiętaj, że jeśli cena danego artykułu przekracza 64 PokeCoiny, przy przedmiocie pojawi się sakiewka. Aby poznać cenę takiego produktu, najedź kursorem na przycisk kupna. Ważna wskazówka: handlarze nie są naiwni i znają się na swoim fachu - skupują taniej i sprzedają drożej. W dodatku nie każdym przedmiotem można handlować.

Maszyny i postacie funkcyjne

W określonych lokacjach znajdziesz również postacie i urządzenia o bardzo ważnych zastosowaniach. Są nimi:

  • Siostra Joy
  • Maszyna lecząca Pokemony
  • Komputer PC
  • Maszyna ewolucyjna
  • Maszyna recyklingowa Podobnie jak w przypadku handlarzy, w interakcję z nimi wejdziesz, wykorzystując lewy przycisk myszy.

NPC neutralne

Mimo wszystko większość NPC na serwerze pozostaje neutralna. Spaceruje po mapie i nadaje uroku lokacjom. Większość z nich nie ma ochoty rozmawiać i możesz traktować ich jak zwykłych przechodniów

Questy

Część postaci, z którą przyjdzie Ci porozmawiać, może zaoferować Ci zadania. Questy w skuteczny sposób urozmaicają rozgrywkę, uczą mechanik rządzących rozgrywką i zapewniają pokaźne nagrody. Aby rozpocząć dialog z NPC przydzielającym zadania, zbliż się do niego i użyj lewego przycisku myszy

Kłusownicy

Pełen czekających na Ciebie przygód świat PokeSky.pl od czasu do czasu może zesłać na Ciebie również wrogich NPC. Na oddalonych od miasta bezdrożach, głębokich i ciemnych lasach, jaskiniach strzeżonych przez niebezpieczne Pokemony ukrywa się niebezpieczna kasta kłusowników. Jest to ścigana przez policję grupa ludzi trudniąca się nielegalnym więzieniem i handlem Pokemonami. Rozpoznasz ich po czerwonym tagu NPC przy nazwie i charakterystycznym wyglądzie.

Występowanie

Kłusownicy mają w zwyczaju zakładać swoje osady z dala od miasta, w większej odległości od uczęszczanych przez trenerów Pokemon dróg. Ich charakterystyczne wioski często zdobią klatki, w których przetrzymują Pokemony i wieże, z których obserwują teren. Niekiedy wysłani na misję z dala od osady rozbijają namioty w różnych miejscach.

Walka

Kłusownicy wyspecjalizowani są w walce z Pokemonami, dlatego trenerzy nie powinni wykorzystywać swoich pupili do walki z nimi. Jedyną słuszną metodą na zwycięstwo z kłusownikiem jest własnoręcznie spuszczone manto. Musisz jednak pamiętać, że kłusownicy różnią się od siebie siłą i sposobami walki. Nie zapomnij więc przygotować się do potyczki z nimi.

Nagrody

Kłusownicy są niebezpieczni i łamią prawo życia w zgodzie z Pokemonami, dlatego policja oferuje hojne nagrody za pomoc w ich pokonaniu. Jeśli czujesz się dostatecznie silny, by walczyć z kłusownikami, nie zapomnij o zbieraniu drewnianych odznak, które noszą w ramach przynależności do kasty. Policja w mieście wynagrodzi Twój trud po otrzymaniu odznak.

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4