Informacje o Pokemonie

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl
Informacje o Pokemonie - pasek zdrowia

Główne informacje o Pokemonie znajdziesz w jego nazwie znajdującej się nad głową Pokemona. W przypadku dzikich stworków nazwa zawiera poziom Pokemona. Gdy Pokemon jest częścią zespołu gracza, w nazwie znajduje się również nick jego właściciela.

Pełne informacje o posiadanym Pokemonie znajdziesz po najechaniu kursorem na jego Pokeball. Opis przedmiotu zawiera między innymi:

  • Poziom Pokemona
  • Typ Pokemona
  • Zdobyte punkty doświadczenia
  • Charakter
  • IV (Indywidualne cechy - Zdrowie, Atak i Obrona)
Informacje o Pokemonie - statystyki w Pokeballu

Po uwolnieniu Pokemona Twoim oczom ukazuje się również pasek doświadczenia oraz umiejętności Pokemona

Informacje o Pokemonie - pasek doświadczenia i umiejętności

Poziom zdrowia

Informacje o Pokemonie - niski poziom zdrowia

Nazwa nad głową pozwala również określić stan zdrowia Pokemona. Na serwerze PokeSky.pl poziom zdrowia przedstawiany jest w trzystopniowej skali kolorów:

Zielony – żółty – czerwony

Wraz ze spadkiem poziomu zdrowia, kolor stopniowo przechodzi od zieleni, do ciemnej czerwieni. Kolor nazwy nieprzytomnego Pokemona zmienia się na szary.

Pokemony shiny

Informacje o Pokemonie - Shiny Pokemony

Na serwerze PokeSky.pl możesz spotkać również wyjątkowe warianty kolorystyczne Pokemonów. Te niezwykle rzadkie okazy nazywane są wersjami shiny (ang. błyszczące). Poza unikalnym wyglądem, Pokemony te cechuje zmniejszona szansa na schwytanie i lepsze bazowy statystyki. Gdy spotkasz takiego Pokemona na swojej drodze, nigdy nie rezygnuj z próby złapania – może być wiele wart!

Rzadkie odmiany

Informacje o Pokemonie - rzadkie odmiany Pokemon

Kolejną grupą unikatowych gatunków są tak zwane odmiany rzadkie (rare). Stanowią one zbiór niespotykanych w oryginalnych grach Pokemon wariantów wizualnych i podobnie jak wersje shiny, Pokemony te cechuje zmniejszona szansa na schwytanie i silniejsze statystyki.

Unikatowe umiejętności

Informacje o Pokemonie - unikatowe umiejętności

Część Pokemonów charakteryzują unikatowe umiejętności takie jak możliwość ujeżdżania lub specjalne ataki. Informacje o możliwościach dodatkowej interakcji znajdziesz nad menu wyboru przedmiotu, zaraz po przywołaniu Pokemona z Pokeballa.

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4