Eksploracja mapy

Serwer Minecraft Pokemon bez modów - PokeSky.pl
Eksploracja mapy

Świat PokeSky.pl przygotowany został od podstaw włącznie z każdym znajdującym się na nim źdźbłem trawy. Układ lokacji, stylistyka i spawnpointy (miejsca odrodzenia) Pokemonów dobrane zostały, aby zmaksymalizować satysfakcję i radość z rozgrywki. Projekt PokeSky.pl realizowany jest od Marca 2022 roku z niegasnącą pasją i zaangażowaniem włącznie z bogatym w atrakcje światem. Właśnie dlatego warto oddać się eksploracji i wraz z postępem doświadczenia zwiedzać kolejne fragmenty mapy RPG.

Lokacje

Na serwerze zauważalny jest podział na lokacje. W zależności od miejsca, w którym się znajdujesz spotkasz się z różnymi Pokemonami i biomami. Wyróżnić możemy 17 lokacji głównych oferujących graczowi nowe doświadczenia wizualne, unikatowe dla lokacji Pokemony i bossów. Musisz jednak pamiętać, że im dalej oddalisz się od lokacji początkowej, tym trudniejsze napotkasz na swojej drodze Pokemony. Poza lokacjami głównymi bez trudu odnajdziesz mniejsze, charakterystyczne struktury, które urozmaicą Twoją przygodę z eksploracją.

Kapliczki

Eksploracja mapy - Kapliczki

Jedną z innowacji, z którą możesz spotkać się na serwerze PokeSky.pl jest system teleportacji oparty na odkrywaniu kolejnych lokacji. Każdy z głównych biomów umożliwia odblokowanie teleportu poprzez znalezienie chipa teleportacji. Znaleźć je możesz w kapliczkach umiejscowionych w centralnej części lokacji. Kapliczki łatwo zauważyć dzięki bijącemu z nich jasnemu promieniowi i shulkerze, w którym ukryty jest chip. Po zdobyciu chipa weź go w rękę i użyj prawego przycisku myszy, aby wszczepić go do swojego Pokedexu. Po tej czynności na mapie w Twoim Pokedexie odblokowana zostaje nowa lokacja.

Ukryte skarby. Easter Eggs

Eksploracja mapy - Ukryte skarby

Serwer PokeSky.pl w ramach eksploracji mapy oferuje wiele znajdziek i easter eggów. Najistotniejszymi z nich są skrzynie skarbów, czyli ukryte na mapie skrzynki stojące na czerwonej wełnie. Każdy gracz może otworzyć taką skrzynię jednorazowo i otrzymać zawarty w niej łup. Wiele z tych skrzyń jest strzeżone przez niebezpiecznych przeciwników, ale skrywane w nich nagrody warte są tych potyczek!

Eksploracja mapy - Easter Eggs

Pokedex

Podczas eksploracji mapy i walki z Pokemonami, możesz również zbierać dane o napotkanych Pokemonach. Na Pokemonie, którego nigdy wcześniej nie spotkałeś użyj swojego Pokedexu, a otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia. Po odblokowaniu będziesz mógł przeglądać statystyki związane z łapaniem tego Pokemona. Będzie on też dostępny na liście w zakładce gracza.

IP: pokesky.pl Zagraj teraz 1.20.4